X
تبلیغات
رایتل
زمانی بود که یک موضوع را در موتور های جستجوگر جستجو میکردم اما نمی یافتم. به همین خاطر خواستم یک ویبلاک پر محتوا و خوب بنویسم
1388/04/08
تمرینی برای گوینده گی خبر رادیو:

تمرینی برای گوینده گی خبر رادیو:

1.    پنج خبر از روزنامه ای انتخاب کنید و سعی کنید آنرا به صورتی تنظیم کنید که با رعایت میانی خبر نویسی ، به مدت سه دقیقه برای طول بکشدحالا خبر های تنظیمی تان را بخوانید و صدای تانرا ضبط کنید. به صدای ضبط شده خود گوش دهید.

2.    سعی کنید بر یک بخش خبری سه دقیقه ای در رادیو را هم گوش دهید

3.    حالا دقت کنید با اصولی که پیش ازین خواندید، خبر شما تا چه حد، آن اصول را رعایت کرده و از همه مهم تر تا چه حد قابل شنیدن است؟

4.    این تمرین را تکرار کنید و اگر قصد دارید در آزمون های گویندگی خبر رادیویی شرکت کنید. بهترین اجرای تمرینی خود را ارائه دهید.

5.    سعی کنید خبر را ویرایش مجدد کنید تا به شنیدنی ترین شکل آن برسید. در ین مسیر از اطرافیان علاقه مند خود نظر خواهی کنید ( البته اصول را فراموش نکنید)

تجزیه و تحلیل صدای خود ودیگران:

یکی از راه ها برای حفظ روند پیشرفت در کار گویند گی خبر رادیو مقایسه است. تجزیه و تحلیل نقاط ضعف و قوت دیگران، به طور معنی داری به پیشرفت شما کمک می کند. گوش کردن به صدای خود، بسیار مهم است. دوستان و همکاران با تجربه و حتی برخی شنوندگان ، می توانند باز خورد های خوبی به شما بدهند.

free counters

کد بارش قلب