X
تبلیغات
رایتل
زمانی بود که یک موضوع را در موتور های جستجوگر جستجو میکردم اما نمی یافتم. به همین خاطر خواستم یک ویبلاک پر محتوا و خوب بنویسم
1388/02/01
مقام ششم افغانستان در مسابقات افریقا

در پایان مسابقات کریکت مقدماتی جام جهانی، تیم افغانستان به رده ششمی رسید.

روز یکشنبه، 19 آوریل در آفریقای جنوبی، افغانستان با وجود این که در نهایت موفق شد اسکاتلند را با اختلاف 89 "دَوِش" ببرد ، اما در جدول به مقامی بهتری از ششمی دست نیافت و اسکاتلند پنجم شد.

تیم های افغانستان، ایرلند، اسکاتلند، کانادا، هلند، امارات متحده عربی، برمودا، عمان دانمارک، نامیبیا و کنیا در این مسابقات شرکت دارند.

افغانستان در یازده ماه گذشته در سه دور از مسابقات مقدماتی کریکت شرکت کرده و در هر سه دور قرمانی مسابقات آن دور را از آن خود کرده است.

مسابقات مقدماتی قبلی به ترتیب در جرسی، تانزانیا و آراژانتین برگزار شده بود.

افغانستان در بازی های مقدماتی جرسی، تانزانیا و آرژانتین قهرمانی هر سه دور از مسابقات را از آن خود کرده است

بازی کریکت در افغانستان بسیار شناخته شده نیست، اما درخشش تیم افغانستان در یازده ماه گذشته این بازی را به یکی از بازی های پرطرفدار و محبوب در افغانستان بدل کرده است.

این درحالی است که ورزشکاران افغانستان و از جمله اعضای تیم کریکت افغانستان همواره از کمبود امکانات و بی توجهی دولت به ورزشکاران شکایت دارند.

اگرچه حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان اخیرا و به دنبال پیروزی های پی هم تیم کریکت افغانستان به وزارت مالیه افغانستان دستور داد که بودجه خاصی را برای کمک به تیم کریکت افغانستان اختصاص دهند.

باو جود این تیم کریکت افغانستان هنوز میدان مناسبی برای تمرین های خود ندارد و اعضای تیم برای آمادگی سومین دور مسابقات مقدماتی آفریقای جنوبی برای تمرین به پاکستان رفته بودند.

free counters

کد بارش قلب